Apie Stambulą

Ką veikti Stambule?

Apie Stambulą galima pasakoti valandų valandas... Apie kerintį miesto grožį, žadą atimančius kraštovaizdžius, intriguojančią istoriją ir dar šimtus kitų neįtikėtinų įdomybių. Visko tiek daug, kad net sukasi galva. O jei dar reikia suplanuoti kelionę į šį pasakišką miestą, apskritai darosi sunku. Tačiau jaudintis neverta, nes tikrai spėsite pamatyti gražiausias ir įsimintiniausias Stambulo vietas. Jei atsitiktų taip, kad dalies objektų aplankyti negalėsite, nenusiminkite. Lėktuvų bilietai į Stambulą tokie pigūs, kad atostogauti šiame žavingame Artimųjų Rytų mieste galėsite taip dažnai, kaip tik panorėsite. Tad neskubėkite ir atsipalaiduokite – juk jums atostogos! O kad būtų paprasčiau planuoti išvykos laiką, toliau pateikiame kelis veiklos Stambule pasiūlymus.

 • Topkapio rūmai – spalvinga vieta, menanti išskirtinę istoriją. Nuo XV iki XIX amžiaus šiuose rūmuose buvo įrengtas Osmanų imperijos teismas. Tai yra vienas iš pagrindinių traukos objektų, tad nepraleiskite progos pasigrožėti pastato didybe ir kerinčiu rytietišku stiliumi.

 • Suleimanijos mečetė – antra pagal dydį Stambulo mečetė, stovinti ant trečiosios miesto kalvos. Tai yra neįtikėtino dydžio pastatas, kurį puošia prabangus dizainas ir kerintys sodai.

 • Didysis turgus. Atvykus į Stambulą, visiems privaloma aplankyti šią vietą. Tik taip turėsite progą prisiliesti prie spalvingo miesto gyvenimo. Turguje lydi kvapai, skoniai, balsai ir spalvos. Visko tiek daug, kad net svaigsta galva. Čia būtina įsigyti bent vieną prekę. Be to, tai yra puiki vieta norint išrinkti lauktuves namuose laukiantiems artimiesiems.

 • Kariye muziejus – mozaikomis ir freskomis išpuošta Bizantijos laikų bažnyčia sužavės net ir visko mačiusius keliautojus.

Faktai apie Stambulą

Tikėtina, kad prieš išvykdami į saulėtą Stambulą skyrėte nemažai laiko susipažinti su krašto kultūra, tradicijomis ir pagrindiniais faktais. Tačiau toks senas ir milžiniškas miestas saugo tūkstančius įvairiausių istorijų, kurias ne taip lengva rasti. Kai kurios iš jų išgalvotos ir vietinių pasakojamos tam, kad sudomintų turistus, o kitos stebinančiai tikros. Juk be galo smalsu sužinoti legendas ir pasakojimus apie miestą, į kurį planuojate vykti... Todėl toliau pateikiame kelis nuotaikingus ir intriguojančius faktus apie Stambulą.

 • Niekam ne paslaptis, kad Stambule stovi pasakiško grožio mečetės. Bet ar žinojote, jog jų čia yra net 3113? Prireiks tikrai ne vienų atostogų, kad galėtumėte visas jas pamatyti.

 • Mūsų eros pradžioje Stambulas buvo pavadintas Konstantinopoliu ir dabartiniu vardu buvo pakrikštytas tik 1930 metais. Miesto pavadinimo keitimas kėlė nemažai nesklandumų. Buvo net imtasi griežtų priemonių. Kad gyventojai greičiau priprastų prie naujo pavadinimo, laiškai adresuoti į Konstantinopolį nebuvo pristatomi gavėjui.

 • Nustebsite sužinoję, kad Osmanų imperijos laikais Stambule buvo net 1400 viešieji tualetai, kai tuo pačiu metu Europoje jų apskritai nebuvo.

 • Įdomu, kad Nyderlandai tulpių šalimi tapo po to, kai jas parsivežė būtent iš Stambulo sodų.

 • Žavingos Princo salos, kurias galima lengvai pasiekti keltu ar valtimi, žavi ne tik dėl išskirtinio grožio kraštovaizdžio, bet ir dėl tylos. Čia tylu, nes jose uždraustos transporto priemonės, turinčios motorinius variklius.

Informacija apie Stambulą

Kelionė į Stambulą jau suplanuota, o lagaminai stovi sukrauti? Sveikiname, nes jūsų laukia neįtikėtinos atostogos ir nuotykių kupinas laikas! Stambulas pakerės magišku rytietiškos muzikos ritmu, užburs vaizdais ir pastatais, o kvapai ir skoniai neapleis per visą išvyką. Žinoma, kaip ir prieš kiekvieną kelionę, verta susipažinti su tam tikrais faktais ir patarimais. Stambulas – ne išimtis. Tai yra įvairus ir labai įvairiapusis miestas, kuriame galite susidurti su skirtingomis situacijomis. Kad nuvyktumėte viskam pasiruošę, toliau pateikiame kelis praktiškus patarimus, ką vertėtų žinoti atostogaujant Stambule.

 • Atvykę į miestą, pasiruoškite susidurti su gana ilgais transporto kamščiais. Dėl to patogiausia naudotis viešuoju transportu. Be to, patariama įsigyti Istanbulkart. Su šia kortele galėsite apmokėti kelionę iš anksto ir be jokio vargo apvažiuoti visą miestą.

 • Atminkite, kad Turkijos piniginis vienetas yra Naujoji Turkijos lira (1 EUR – 4,90 TRY). Nors daugelyje turistų lankomų objektų galima atsiskaityti eurais, visada būkite pasiruošę turkiškų grynųjų.

 • Nors Stambulas gana europietiškas miestas ir apranga čia nevaržoma, lankantis mečetėse verta apsirengti kojas ir pečius dengiančiais apdarais ir kojinėmis, nes su batais įeiti draudžiama.

 • Turkai garsėja dėl savo svetingumo ir draugiškumo. Su tuo tikrai susidursite prekybos ir aptarnavimo vietose.

 • Stambulo oro uostai garsėja dėl griežtos patikros ir milžiniškų turistų srautų. Dėl to mes patariame jums atvykti kiek anksčiau prieš skrydį. Taip neskubėdami galėsite praeiti patikros punktus.

Skrydžiai į Stambulą

Skrydžiai iš Stambulo